مدیر بدون دیدگاه

تفاوت بین یو پی اس خورشیدی و اینورترها

اینورتر چیست؟

اینورتر قدرت یک دستگاه است که تبدیل جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC) با استفاده از ترانسفورماتور، تعویض و مدارهای کنترل. و این عملکرد اساسی هر اینورتر است: اینورتر خورشیدی یا معمولی باشد. یو پی اس خانگی یا اینورتر خانگی برق DC را از باتری ها گرفته و آن را به برق متناوب مورد استفاده لوازم خانگی تبدیل می کند.

اینورتر خورشیدی که در ساعت ما استفاده می شود O مس باید به عنوان خانه های خورشیدی نام برد UPS سیستم، آن را به عنوان دو ساخته شده در شارژر: شارژر خورشیدی و شارژر شبکه و ارائه آن را به منبع تغذیه فوری در حالی که برق شبکه از کار می افتد.

کار با یو پی اس خانگی / اینورتر

یک سیستم معمولی UPS / اینورتر خانگی دارای یک سیستم اینورتر و باتری است که به اتصال برق خانه متصل است. هنگامی که برق از شبکه می آید ، سیستم UPS / اینورتر باتری را با استفاده از برق وارده از شبکه شارژ می کند. هنگامی که برق خاموش است ، اینورتر برق DC را از باتری ها گرفته و آن را به AC مورد استفاده لوازم خانگی تبدیل می کند. یک سوئیچ خودکار در سیستم وجود دارد که متوجه می شود اگر شبکه برق را تأمین نمی کند و UPS را به حالت باتری سوئیچ می کند.

یو پی اس خورشیدی

اینورتر با استفاده از کنترل کننده شارژ خورشیدی، از پنل های خورشیدی برای شارژ باتری استفاده می کند و بنابراین، اینورتر خورشیدی نیز برق DC را به برق AC تبدیل می کند. اینورتر خورشیدی جریان مداوم را از باتری نمی گیرد. این دارای برخی از فعالیت های داخلی برای صرفه جویی در باتری از تخلیه عمیق و اطمینان از طول عمر طولانی برای باتری اینورتر است. به همین ترتیب، یو پی اس خانگی خورشیدی با عملکردهای داخلی خود باتری را ذخیره می کند. به عنوان یو پی اس خورشیدی دارای کنترل کننده شارژ خورشیدی است، شما می توانید پنل های خورشیدی خود را مستقیماً به سیستم UPS خانگی خورشیدی متصل کنید.

با این حال، ما نمی توانیم صفحات خورشیدی خود را مستقیماً با خروجی DC به اینورتر خورشیدی متصل کنیم، زیرا به طور جداگانه برای تنظیم جریان از صفحات خورشیدی به دستگاه کنترل کننده شارژ خورشیدی نیاز داریم. اینورتر خورشیدی ترکیبی یا سیستم Solar Home UPS دارای دو شارژر داخلی است ، شارژر شبکه و شارژر خورشیدی که در صورت قطع برق شبکه، منبع تغذیه فوری را ارائه می دهد. اگرچه هر دو دستگاه دارای عملکرد مشترکی هستند، اینورتر خانگی خورشیدی طبیعی با UPS خانگی خورشیدی کاملاً متفاوت است.

کاربرد یو پی اس خورشیدی

از یو پی اس های خورشیدی که سیستمی جدید و قدرتمند به شمار می روند می توان برای نگهداری از لوازم برقی خانگی مانند یخچال استفاده کرد.

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

 

مدیر بدون دیدگاه

روش های تعمیر و نگهداری باتری های یو پی اس

تقریباً هر تجارت و سازمانی دارای یک عنصر IT است که با منبع تغذیه بدون وقفه محافظت می شود. خواه یك اتاق سرور باشد یا یو پی اس مركز داده یا سیستم كوچكتری كه از یك سرور یا یك عنصر اینترنت اشیا محافظت می كند ، میزان زمان اجرا  و در دسترس بودن این سیستم ها به سلامتی باتری های یو پی اس بستگی دارد که با تعمیر و نگهداری باتری های یو پی اس در زمان مناسب حاصل می شود.

در حالی که یک UPS شامل نوعی سیستم نظارت بر باتری است، هیچ چیزی به اندازه قرار دادن آن در زیر بار باتری UPS را مورد آزمایش قرار نمی دهد، به عنوان مثال شبیه سازی قطع کامل برق شبکه و اجرای سیستم برای چندین دقیقه در این حالت. یکی از دلایل این امر این است که یک باتری می تواند “سالم” نشان داده شود، اما ولتاژ و ظرفیت آن به سرعت تحت تخلیه بار کامل قرار گیرد. بنابراین اگر مدار نظارت بر باتری در یک منبع تغذیه بدون وقفه نشانگر “سلامتی” باشد ، چه اقدامات پیشگیرانه ای برای نگهداری از آن و اطمینان از اینکه باتری های UPS شما قادر به تأمین نیروی کامل خود در شرایط اضطراری هستند، وجود دارد؟

تعمیر و نگهداری باتری های یو پی اس بیشتر بدانید

مدیر بدون دیدگاه

کارت SNMP چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر از یک منبع تغذیه بدون وقفه یا ups استفاده می کنید حتما به اتصال آن به شبکه و مانیتورینگ و مدیریت سیستم های خود از طریق آن احساس نیاز کرده اید. کارت SNMP همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. علاوه بر یو پی اس، دستگاه های الکترونیک مانند روتر، سوئیچ، هاب، کامپیوتر و پرینتر را نیز به وسیله آن می توان به شبکه وصل کرد.

کارت اس ان ام پی

کارت اس ان ام پی

بیشتر بدانید

مدیر بدون دیدگاه

علت قطع شدن برق و راه حل آن

مهم نیست که علت قطع شدن برق چه باشد؛ از دست دادن منبع برق کوتاه مدت یا طولانی مدت، می تواند خدمات و عملکردها را مختل کند، ارتباطات داخلی و خارجی را قطع کند، منجر به از دست رفتن اطلاعات حساس و مهم شود و هزینه و وقت زیادی برای شما خواهد داشت. این خسارت ها در بعضی بخش ها مانند مراکز بهداشتی و درمانی شدیدتر است، جایی که از دست دادن برق می تواند به معنای از دست دادن زندگی باشد.

این نوسانات برق می تواند به دستگاه های الکترونیکی، به ویژه رایانه ها آسیب برساند. نوسانات عادی برق ممکن است بلافاصله دستگاه شما را از کار نیندازد، اما باعث خراب شدن و کاهش طول عمر دستگاه می شود. این طبیعت امواج است. نوسانات برق به همان روشی که امواج اقیانوس صخره ای را در ساحل صاف می کند، به آرامی خراب شدن تجهیزات الکتریکی می شود.

امروزه در دسترس بودن برق به صورت دائم یک نیاز اساسی است. تأمین انرژی همه چیز از خانه های ما، کسب و کار ما، سیستم های حمل و نقل ما و  … وابسته به برق است. با توجه به همه این مورد برای مشاغل و جوامع، این سوال اصلی باقی مانده است: چگونه می توانیم از قطع برق جلوگیری کنیم؟ فارغ از شرایط آب و هوایی یا خرابی زیرساخت ها، چگونه می توانیم چراغ ها را روشن نگه داریم؟

علت قطع شدن برق

 • آب و هوا، به ویژه طوفان، رعد و برق، باد، برف و سیل.
 • درختانی که روی خطوط برق می افتند.
 • حیواناتی که با فیوزها و ترانسفورماتورها برخورد می کنند.
 • برخورد یک وسیله نقلیه به تیر برق.
 • حفاری کابل های زیرزمینی را مختل می کند.
 • افزایش تقاضای برق در مواقع خاص.
 • خرابی تجهیزات به دلیل افزایش سن یا عوامل دیگر.

در بیماری همه گیر ویروس کرونا که امروزه در آن قرار داریم، فقط کسب و کارها نیستند که باید نگران قطع شدن برق باشند. در طول این بیماری و زمانی که مردم در خانه حضوردارند باید خود را برای خاموشی آماده کنند. ترکیبی از افزایش تقاضای انرژی به دلیل ماندن بیشتر افراد در خانه و شرکت های انرژی که با کمبود احتمالی مهندس ناشی از بیماری روبرو هستند، خطر قطع برق در خانه ها را افزایش داده است.

دلیل قطعی برق

دلیل قطعی برق

راهکارهای جلوگیری از قطعی برق

با این حال، خبر خوب این است که می توانید از اثرات مخرب قطعی برق جلوگیری کنید. از سیستم های UPS گرفته تا ژنراتورها، راه حل های مختلفی برای تهیه پشتیبان وجود دارد تا در صورت خاموشی شما را فعال نگه دارد. از امور مالی و ساخت و ساز گرفته تا خانه شخصی، داشتن منبع تغذیه اضطراری برای حفاظت از شما در برابر عواقب احتمالی خرابی برق بسیار حیاتی است.

یو پی اس

در پاراگراف‌های قبل درباره علت قطع شدن برق صحبت کردیم. حالا زمان ارائه راه حل است. UPS یکی از محبوب ترین و پاسخگوی ترین راه حل های تهیه پشتیبان برق در بازار است. UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه، دستگاهی است که در صورت قطع برق یا افت ولتاژ، از هرگونه قطع شدن دستگاه های متصل به آن جلوگیری می کند. اندازه و پیچیدگی سیستم های UPS می تواند متفاوت باشد، اما یکی از مزایای همه مدل های UPS این است که تقریباً از طریق آن یک منبع تغذیه پشتیبان تهیه می شود. فن آوری حسگر داخلی آن به این معنی است که در فاصله چند میلی ثانیه ای از زمان خاموش، قطعی برق را تشخیص می دهد و انتقال بی وقفه منبع تغذیه و تداوم کارکرد وسیله شما را تضمین می کند.

بهترین حفاظت از زیرساخت IT شما در برابر نوسانات برق و حتی قطع مستقیم برق، منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) است. مدل های مختلف UPS در بازار وجود دارد. یک یو پی اس کوچک از یک رایانه و یک مانیتور محافظت می کند. بزرگترین یو پی اس جهان ۴۶ مگاوات است و از کل شهر فیربانکس، آلاسکا در برابر قطعی برق محافظت می کند.

در حالی که ژنراتورها در صورت قطع برق از حفاظت طولانی مدت برخوردار هستند، اما نمی توانند از بسیاری از خطاهای رایج در سیستم های قدرت محافظت کنند. این سطح از حفاظت تنها با یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) حاصل می شود. در حالی که چندین نوع و پیکربندی مختلف برای سیستم های UPS وجود دارد، بیشترین استفاده از آن سیستم آنلاین است. پس استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه بهتر از ژنراتورها به نظر می رسد.

راه حل قطعی برق

راه حل قطعی برق

سرویس و نگهداری یو پی اس بعد از حل مشکل علت قطع شدن برق

هر اندازه که تجهیزات الکتریکی به خوبی طراحی و ساخته شده باشد، فرسودگی اجتناب ناپذیر است و سرانجام دچار مشکل می شوند. هنگامی که مشکلی مانند علت قطع شدن برق را تشخیص داده و راه حل آن را پیدا کردید حال زمانی می‌رسد که باید بتوانید بهای آن را هم بپردازید.  با توجه به دنیای غیر قابل پیش بینی (مانند چیزی که الان شاهد هستیم!) و افزایش تقاضا، این امر می تواند فشار زیادی بر منبع تغذیه شما وارد کند. از این بدتر، اگر یو پی اس یا ژنراتور شما آفلاین شود، این امر باعث ضعف در تمام تجهیزات متصل به آن می شود و تأثیرات بالقوه طولانی مدت درپی خواهد داشت.

یو پی اس

خوشبختانه اقداماتی برای جلوگیری از وقوع این امر انجام شده است. سرویس و نگهداری منظم یو پی اس این اطمینان را می دهد که سیستم های پشتیبان برق شما همیشه با کارایی بالا و در سطوح مطلوب کار کنند تا ارزش بیشتری برای پول شما داشته باشند. با انجام کارهای سرویس و نگهداری منظم روی UPS خود، خیالتان راحت می شود که برق شما همیشه برقرار است و از اثرات مخرب خاموشی محافظت می شود.

 

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

 

مدیر بدون دیدگاه

رکتیفایر چیست؟ انواع یکسوسازها و کاربرد آنها

در الکترونیک ، مدار یکسوساز از مدارهای پرمصرف است زیرا تقریباً هر دستگاه الکترونیکی با جریان مستقیم (DC) کار می کند اما در دسترس بودن منابع DC محدود است ، مانند پریزهای برق در خانه های ما AC (جریان متناوب) هستند. یکسو کننده گزینه ای مناسب برای این کار در صنایع و خانه ها برای تبدیل جریان برق به DC است. حتی شارژرهای تلفن همراه ما از یکسو کننده ها برای تبدیل جریان AC از پریزهای خانه به DC استفاده می کنند . انواع مختلف یکسو کننده ها برای کاربردهای خاص استفاده می شود.

ما عمدتا دو نوع ولتاژ موجود داریم که این روزها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. ولتاژ متناوب و مستقیم. این نوع ولتاژ را می توان با استفاده از مدارهای ویژه ای که برای آن تبدیل خاص طراحی شده اند، از یک نوع به نوع دیگر تبدیل کرد. این تبدیل ها در همه جا اتفاق می افتد.

منبع اصلی ما که از شبکه های برق دریافت می کنیم از نوع متناوب است و لوازم خانگی که در خانه های خود استفاده می کنیم معمولاً به ولتاژ DC کمی نیاز دارند. تبدیل AC به DC با فرآیند دیگری انجام می شود که می تواند شامل فیلتر کردن، تبدیل DC-DC و غیره باشد. یکی از رایج ترین قسمت های منبع تغذیه الکترونیکی یکسو کننده پل است.

 

انواع یکسوسازها

یکسو کننده ها عمدتا دو نوع دارند:

 1. یکسوساز کنترل نشده
 2. یکسوساز کنترل شده

یکسوساز های پل انواع مختلفی دارند و اساس طبقه بندی می تواند انواع مختلفی باشد ، به عنوان مثال می توان به نوع منبع تغذیه ، پیکربندی مدار پل ، قابلیت کنترل و غیره اشاره کرد. ورودی آنها کار می کنند. هر دو نوع شامل این طبقه بندی های بعدی است که می تواند به یکسو کننده های تک و سه فاز تبدیل شود.

بر اساس نوع مدار اصلاح ، یکسو کننده ها به دو دسته طبقه بندی می شوند.

 • یکسوساز نیمه موج
 • یکسوساز تمام موج

یکسوساز کنترل نشده

به یکسو کننده ای که ولتاژ خروجی آن قابل کنترل نیست، یکسو کننده کنترل نشده گفته می شود. یکسو کننده از سوئیچ ها برای کار استفاده می کند. سوئیچ ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند، سوئیچ های قابل کنترل و سوئیچ های غیرقابل کنترل. دیود دستگاهی یک جهته است که عبور جریان را فقط در یک جهت امکان پذیر می کند. با پیکربندی دیودها در هر یکسو کننده، یکسوساز کاملاً در کنترل اپراتور نیست ، بنابراین به این نوع از یکسوسازها، یکسوکننده های کنترل نشده گفته می شود. این نوع یکسوکننده اجازه نمی دهد که بسته به میزان بار، قدرت تغییر کند. بنابراین این نوع یکسوساز معمولاً در منابع تغذیه ثابت استفاده می شود.

یکسوساز کنترل شده

نوعی یکسوساز که ولتاژ خروجی آن قابل تغییر است یکسو کننده کنترل شده نامیده می شود. نیاز به یکسوساز کنترل شده هنگامی آشکار می شود که به نقص های یکسو کننده پل کنترل نشده روبرو می شویم. برای ساخت یکسوساز کنترل نشده به یک دستگاه کنترل شده، ما از دستگاه های حالت جامد تحت کنترل جریان مانند SCR ها ، MOSFET ها و IGBT استفاده می کنیم. ما هنگام روشن یا خاموش کردن SCR ها بر اساس پالس های گیتی که به آن اعمال می کنیم کنترل کاملی داریم. اینها عموماً بیشتر از نمونه های کنترل نشده خود ترجیح داده می شوند.

 

 

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

مدیر بدون دیدگاه

موتور برق های گازسوز

هرکسی که قطعی برق را تجربه کرده است می داند که ژنراتورها برای روشن نگه داشتن روشنایی منزل و لوازم خانگی یا به کارگیری تجهیزات تجاری تا چه اندازه می توانند مفید باشند. از ژنراتورها می توان به عنوان منبع برق اضطراری در هنگام قطعی یا به عنوان برق موقتی در مواردی که برق در دسترس نیست، مانند اردوگاه یا محل کار موقت استفاده کرد. آنها سوخت را می سوزانند تا انرژی الکتریکی تولید کنند تا دستگاه هایی را که فقط با برق کار می کنند به حرمت در آورند.

یکی از انواع مختلف ژنراتورها، موتور برق های گازسوز هستند. با ترکیب موتور گازسوز و ژنراتوری که برای تولید برق از آن استفاده می‌شود، موتور برق گازسور به وجود می آید. این نوع از موتور برق ها در جهان به صورت گسترده مورد استفاده استفاده قرار می گیرند. همانطور که از نام آن مشخص است در موتور برق های گازسوز از گاز به عنوان سوخت استفاده می شود. این گاز می تواند از نوع سوخت گاز طبیعی یا CNG، سوخت گاز مایع یا LPG و یا سوخت بیوگاز باشد. با استفاده از این گازها و با ایجاد احتراق در سیلندرهای موتور، خروجی موتور به انرژی مکانیکی تبدیل می شود و در نتیجه آن شفت موتور به حرکت در می آید.

تفاوت موتور برق گازسوز و دیزلی

نحوه کار موتور برق گازسوز همانند موتور برق دیزلی است و تنها تفاوت آن ها در نوع سوخت استفاده شده در آن هاست. موتور برق های گازسوز به دلیل به صرفه بودن سوخت گاز از لحاظ اقتصادی کاربرد گسترده ای دارند. به ویژه در شهرهای بزرگ و مکان هایی که دسترسی به گاز طبیعی راحت تر است، معمولا از ژنراتورهای گازسوز استفاده می شود.

قیمت موتور برق گازسوز با توجه با نکاتی چون قطعات، امکانات، قدرت، تجهیزات و برند و شرکت سازنده آن متفاوت است. این نوع موتورها که با هدف تولید انرژی الکتریکی از سوخت های فسیلی ساخته شده اند، بازده این موتورها در حدود ۴۳٫۵ تا ۴۴ درصد است.

اجزای موتور گازسوز

موتورهای گازسوز از اجزای مختلفی ساخته شده اند که در میان اجزای این موتور برق و انواع دیگر آن اشتراکاتی نیز وجود دارد. در ادامه مطلب با صورت مختصر به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

فیلتر هوا

فیلتر هوا که از مواد فیبری ساخته می شود برای جلوگیری از ورود آلودگی و مواد آلاینده به درون موتور، از فیلتر هوا استفاده می شود. این قطعه باعث عملکرد بهتر و طولانی تر شدن عمر موتور می شود.

رگولاتور گاز

به منظور تنظیم فشار خروجی در موتور از رگولاتور گاز استفاده می شود. با توجه به فشار گاز ورودی، رگولاتور مانند یک شیر کنترل فشار عمل کرده و فشار خروجی را کاهش یا افزایش می دهد.

از این نوع موتورهای برقی با توجه به توان تولیدی آن می توان در مکان های مختلف استفاده کرد. معمولا موتور های سطح پایین با توان های پائین تر از ۶۰ کاوا برای قطع برق در مواقع اضطراری در مناطق مسکونی و مجتمع های تجاری کاربرد دارد. در مواردی که توان بیشتر مورد نیاز است یا ساعات مورد استفاده از این دستگاه بیشتر است باید از موتورهای گازسوز با توان بیشتر استفاده کرد.

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

 

 

 

 

 

 

 

مدیر بدون دیدگاه

یو پی اس مناسب آسانسور

ups یا منبع تغذیه بدون وقفه جایگزینی برای تأمین برق اضطراری است که هنگام قطع شدن منبع تغذیه ورودی اصلی استفاده می شود. یو پی اس یک دستگاه الکتریکی است که به شما در رفع بیشتر مشکلات برق در مناطق مسکونی و تجاری نیز کمک می کند. همچنین توانایی ذخیره انرژی در باتری ها و استفاده در مواقع اضطراری را دارد. یو پی اس مناسب آسانسور  در گروه یو پی اس آفلاین قرار می گیرد و از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از یک شارژر، باتری ها و اینورتر. یک یو پی اس لیفت همزمان با شارژ باتری ها همزمان سه فاز را تأمین می کند و آسانسور را تغذیه می کند.

بهتر است این دستگاه الکترونیکی را به عنوان یک راه حل موثر برای پشتیبان گیری از آسانسور توصیف کرد. در انتخاب یو پی اس آسانسور با در نظر گرفتن چند عامل مهم مانند مدت زمان قطع برق مشترک، ظرفیت موتور آسانسور، نوع آسانسور می توان به این نتیجه رسید که آیا از آن می توان در یک منطقه مسکونی و یا تجاری، و غیره استفاده کرد یا خیر.

یو پی اس مناسب آسانسور

UPS در یک آسانسور چگونه کار می کند؟

در صورت قطع برق، هنگامی که منبع اصلی از کار می افتد، حالت باتری به طور خودکار روشن می شود تا بتوان یک خروجی سه طرفه ایجاد کرد که به نوبه خود به تغذیه بارهای متصل کمک می کند. راحت ترین قسمت این است که وقتی منبع تغذیه اصلی برقرار شد، UPS به طور خودکار آسانسور را به منبع اصلی منتقل می کند و بار دیگر باتری را شارژ می کند. مرحله انتقال بین خرابی اصلی و تغییر حالت پشتیبان فقط حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول می کشد. با فروشندگان برتر یو پی اس در نزدیکی خود تماس بگیرید و قیمت ها و ویژگی های مورد نظر خود برای تامین برق پشتیبان آسانسور را از آن ها بپرسید.

برخی از ویژگی های یو پی اس مخصوص آسانسور

 • یو پی اس آسانسور کاملاً اتوماتیک است و نیازی به مداخله دستی ندارد.
 • یو پی اس های آسانسور به طور هدفمند از ابعادی کم حجم ساخته شده اند تا بتوانند در هر جایی – چه در زیر پلکان و چه در اتاق آسانسور – نصب شوند.
 • از همه مهمتر ، استفاده از یو پی اس آسانسور کاملاً ایمن است زیرا از برق به جای سوخت هایی که ماهیت قابل اشتعال دارند استفاده می کند. از لحاظ ساختاری نیز کاملاً پایدار است.
 • یو پی اس های آسانسور عمدتا سازگار با محیط زیست هستند زیرا هیچ گونه صدا یا آلودگی هوا ایجاد نمی کنند.
  این سیستم ها با داشتن یک سیستم تولید برق با ظرفیت بالا، قابل استفاده در بخشهای مسکونی، تجاری و صنعتی هستند.
یو پی اس مناسب آسانسور

یو پی اس مناسب آسانسور

کاربردهای یو پی اس مناسب آسانسور

 • یو پی اس سیستم هایی کامل برای تولید برق هستند که قادر هستند آسانسورها و بالابرها را در انواع موسسات تجاری، صنعتی یا مسکونی به روشی مقرون به صرفه به حرکت درآورند.
 • وسیله هایی ایده آل برای کاهش ناکارآمدی ناشی از کمبود برق و خرابی های آن هستند.
 • یو پی اس های آسانسور در اندازه های مختلفی در دسترس هستند و انواع مختلفمورد استفاده آن می توانند در هر مکانی بین ۲-۳ ساعت تا حداکثر ۸ ساعت کار پشتیبانی را انجام دهند.
 • این سیستم ها می توانند بدون هیچ گونه تأخیری نیروی پشتیبان آسانسورها و بالابرها را تأمین کنند.

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

مدیر بدون دیدگاه

تفاوت بین استابلایزر سروو و یو پی اس

منبع تغذیه برق به طور عمده برای انجام برنامه های مختلف صنعتی، مسکونی و سایر قابل توجه مبتنی بر قدرت مهم است. همانطور که می دانید ، ولتاژ قابل توجهی از منبع تغذیه برای راه اندازی انواع مختلف تجهیزات ضروری است. اما گاهی اوقات، تغییراتی در ولتاژ برق، هارمونیک ها و غیره ایجاد می شود. همچنین ممکن است قطعی برق به وجود آید. پس انجام چنین فعالیت های مهمی غیرممکن است. تثبیت کننده های ولتاژ سروو و یو پی اس بهترین راه حل برای مواجهه مردم با این مشکلات هستند.

هنوز هم بسیاری از ما تفاوت بین آنها را نمی دانیم و برای انتخاب درست گیج می شویم. بنابراین، درک عملکرد و اهمیت آنها برای ما ضروری است. حال بیایید درباره آن ها و تفاوت های عملکردی آنها بیشتر بدانیم. در مرحله اول، با استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ سروو بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیشتر بدانید

مدیر 1 دیدگاه

اینورتر چیست؟

مبدل و یا اینورتر، یک دستگاه یا مدار است که تغییر جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC) را انجام می دهد. ولتاژ ورودی، ولتاژ و فرکانس خروجی و کنترل کلی قدرت به طراحی دستگاه یا مدار خاص آن بستگی دارد. اینورتر هیچ نیرویی تولید نمی کند. نیرو توسط منبع DC تأمین می شود. اینورتر برق می تواند کاملاً الکترونیکی باشد یا ترکیبی از مکانیکی و مدارهای الکترونیکی باشد. اینورترهای استاتیک از قطعات متحرک در فرآیند تبدیل استفاده نمی کنند. یکی از مهمترین جنگهای قرن نوزدهم نه برای زمین یا منابع بلکه برای ایجاد نوع برق تأمین کننده ساختمان های ما بود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر بدانیم که اینورتر چیست و چه وظایفی بر عهده دارد.

تاریخچه جریان برق DC و AC

در اواخر قرن ۱۸، پیشگام برق آمریكا توماس ادیسون تلاش خود را كرد تا نشان دهد كه جریان مستقیم (DC) برای تأمین نیروی الكتریكی بهتر از جریان متناوب (AC) است، اما رقیب سرسخت او نیکولا تسلا با او هم عقیده نبود. ادیسون انواع روش های نادرست را امتحان كرد تا مردم را متقاعد كند كه AC بیش از حد خطرناك است، از برق گرفتگی فیل گرفته تا حمایت از استفاده از AC در صندلی برقی برای اجرای مجازات اعدام. با این وجود سیستم تسلا پیروز میدان شد و از آن زمان تاکنون جهان تقریباً با برق متناوب کار می کند.

در ادامه نویشته اینورتر چیست باید بگوییم که یکی از میراث های تسلا این است که بیشتر وسایلی که در خانه های خود داریم به طور خاص برای تأمین برق متناوب طراحی شده اند. وسایلی که به DC نیاز دارند اما باید از پریزهای برق تغذیه کنند، برای تبدیل از AC به DC به یک قطعه اضافی به نام یکسو کننده احتیاج دارند که معمولاً از اجزای الکترونیکی به نام دیود ساخته می شود.

اینورتر کار مخالف را انجام می دهد و درک اصل کارکرد آن کاملاً آسان است. فرض کنید شما یک باتری در چراغ قوه دارید و سوئیچ بسته است بنابراین جریان DC در اطراف مدار جریان می یابد و همیشه در همان جهت است. حالا اگر باتری را بیرون بیاورید و آن را برگردانید چه می شود. در نوری که دریافت می کنید تفاوتی مشاهده نخواهید کرد – اما جریان الکتریکی در واقع برعکس جریان می یابد. فرض کنید که دستانتان به اندازه کافی سریع است و به اندازه کافی ماهر هستید که می توانید باتری را ۵۰-۶۰ بار در ثانیه معکوس کنید. شما می توانید نوعی اینورتر مکانیکی باشید و جریان DC باتری را با فرکانس ۵۰-۶۰ هرتز به AC تبدیل می کنید.

اینورتر چیست

اینورتر چیست

اینورتر چگونه کار می کند؟

اینورترها در درجه اول در موارد الکتریکی که جریان و ولتاژ زیاد وجود دارد استفاده می شوند. به مدارهایی که برای سیگنالهای الکترونیکی عملکرد مشابهی دارند که معمولا جریان و ولتاژ بسیار کمی دارند اسیلاتور گفته می شود . به مدارهایی که عملکرد مخالف دارند و AC را به DC تبدیل می کنند، یکسو کننده ها می گویند.

یک کاربرد مبدل جریان مستقیم به متناوب

یکی از موارد معمول استفاده از اینورترها در منابع تغذیه اضطراری است که به آنها منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) نیز گفته می شود. اگر برق منزل شما قطع شود ، ممکن است از UPS به عنوان پشتیبان استفاده کنید.

 

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲

 

مدیر بدون دیدگاه

ژنراتور چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟

بسیاری از افرادی که با یو پی اس آشنا هستند و می‌دانند که آن یکی از تجهیزات تامین برق بی وقفه است، نام ژنراتور را هم شنیده اند. اما این دستگاه چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟ این سوالی است که در این نوشته قصد داریم تا به آن پاسخ دهیم. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

ژنراتور چیست؟

ژنراتور که با نام مولد الکتریکی یا Electric Generator نیز شناخته می‌شود، دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. از این دستگاه زمانی که نیاز به برق داشته باشیم و امکان دسترسی به خطوط و شبکه برق شهری وجود نداشته باشد، استفاده می‌کنیم.

نسخه های متفاوتی از این دستگاه در قرن بیستم ساخته شد اما یکی از مشهورترین آن ها ورنروان زیمنس بود که دستگاهی مشابه ژنراتور در سال ۱۹۶۵ طراحی و پیاده سازی کرد و نام آن را داینامو گذاشت.

بخش های تشکیل دهنده یک ژنراتور

از آنجایی که انواع متعددی از یک ژنراتور وجود دارد به همین دلیل هر کدام از آن ها ممکن است اندکی در اجزای تشکیل دهنده تفاوت داشته باشند. اما به طور معمول هر مولد الکتریکی از بخش های زیر تشکیل شده است.

 • بخش اصلی یعنی موتور و قطعاتی که به موتور وابسته است
 • اگزوز
 • مخزن سوخت
 • فن
 • کنترل کننده ولتاژ
 • و …. .

انواع ژنراتور

مولدهای الکتریکی انواع متعددی دارند. هر کدام از آن ها کاربردهای خاص خود را دارا هستند. در این بخش تعدادی از معروف ترین انواع آن را نام میبریم.

گازسوز: این مولد الکتریکی را می‌توان یکی از حساس ترین انواع ژنراتورها دانست. لحظه ای غفلت می‌تواند منجر به آتش سوزی شود.

دیزل: این نوع بیشتر در بانک ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار گرفته و نیاز به نگهداری و رسیدگی فراوانی دارند. سوخت آن ها گازوئیل و دیزل است.

نیمه صنعتی: این ژنراتورها مصرف کمی داشته و مناسب استفاده های خانگی هستند.

سه فاز: این مولدهای الکتریکی مصرف بسیار بالایی دارند و در مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مولد الکتریکی چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

هر ژنراتور استفاده های مختلفی دارد. اما کار اصلی آن ها به این صورت است که برق تولید کرده و به دستگاه های مصرف کننده می‌رسانند. و یا این که برق تولید کرده و آن را ذخیره می‌کنند تا بعدا در زمان نیاز از آن ها استفاده کرد. در واقع هنگامی که جریان برق شهری قطع می‌شود می‌توان از ژنراتورها استفاده کرد.

 

 

برای دریافت مشاوره خرید در رابطه با خرید یو پی اس ، رله حفاظتی و دیگر تجهیزات برقی می‌توانید با کارشناسان فرسان یو پی اس در ارتباط باشید:

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۵۲

۰۲۱۷۷۰۳۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۴۹۶۲۷۲